Seltskond

& kunst

Meie arvates on maalimine lõbus kunst nii et võta kaasa oma sõbrad, lemmikjook ja tule naudi lõbusat õhtut koos meiega! Lihtne ja lõbus elamus!

Marianna Jõemaa

Perenaine ja omanik

Tutvustus lisamisel …

Inger-Liis Heinsoo

Kunstiline juhendaja

Inger-Liis on samuti üks neist, kes kunsti kaugeks ei pea, sest joonistamine, maalimine ja loomine on juba lapseeast hingelähedased olnud. Olles pärit Hiiumaalt, tegeles Inger-Liis põhikooli ja gümnaasiumi kõrvalt palju kunstiloomega, sealhulgas pildistades, tantsides, lauldes, maalides, joonistades või mõnd pilli mängides.

Maalimine muutus suuremaks huviks alates põhikooli lõpust, kui uue hobi korras õppis Inger-Liis 7 aastat Ott Lambingu käe all Kärdla Kultuurikeskuse maaliateljees.

Peale gümnaasiumi viis tee paratamatult teisele poole merd kunstikõrgharidust omandama ja seda alates 2018. aastast Eesti Kunstiakadeemias fotograafia erialal.

Aja olemasolul tegeleb Inger-Liis hetkel samuti kooli kõrvalt tantsimise ja maalimisega ning on avatud erinevate kunstiprojektidega kaasa minema.

Aili Sture

Kunstiline juhendaja

Aili on tegelenud kunstiga täpselt nii kaua, kui kaugele tema mälestused tagasi lapsepõlve ulatuvad. Joonistamine ning maalimine on alati kuulunud Valgast pärit neiu ellu.

Kui ükspäev pidi otsustama, kus haridusteed pärast põhikooli jätkata, oli kindel soov jätkata Tartu Kunstigümnaasiumis. Kunstieriharidusega läbinud gümnaasiumi, oleks olnud järgmine samm astuda Eesti Kunstiakadeemiasse, kuid elu veeretas kätte teised kaardid. Avanes võimalus õppida kolm aastat Soomes, soome keelses õppes, audiovisuaalset kommunikatsiooni ja infotehnoloogiat. Pärast kooli lõpetamist Soomes, alustas Aili 2013 aastal õpinguid moestilistika erialal Eesti Kunstiakadeemias, mille ka edukalt lõpetas 2016 aastal.

Kogu eelmainitud periood mahutab endas hulganisti erinevaid projekte nii stilistina, kunstnikuna kui ka assistendi/korraldajana.

Keilin Kangur

Kunstiline juhendaja

Tutvustus lisamisel …

Maili Kukke

Kunstiline juhendaja

Maili Kukke on maalikunstnik, illustraator, graafiline disainer ja kunstirännakute läbiviija. Ta maalib maastikke, kus eluilu on eredalt valgustatud. Maili õpib praegu ka bakalaureuseõppes graafilist disaini, et süvendada oma oskusi graafilise disaini ja brändingu vallas, samal ajal, kui ta on pühendunud oma maalipraktikale.

Mailil on ka enda koduleht www.mailikukke.art, kust ta müüb oma originaal kunstiteostest tehtud printe, pakub tellimustöid maalidele, illustratsioonidele ja disainidele ning visuaalse identiteedi teenust brändidele!

Mari Ann Rebane

Kunstiline juhendaja

Tutvustus lisamisel …

Kadi Käesel

Kunstiline juhendaja

Kadi on juba lapsevõlvest peale armastanud kunstimaailma. Kui teised lapsed mängisid, siis Kadi eelistas rahulikult värviraamatuid värvida ja joonistada. Suureks sirgudes tegi valiku alustada karjääri jumestuskunstnikuna. See oli omamoodi kunstiline väljendus ning jõudis kätt proovida erinevates teleprojektides ning põhitööna uudistesaate jumestajana. Mingil hetkel tundis ta, et midagi on justkui puudu ning seadis sammud kunstipoodi, et maali luua. See oli elumuutev otsus. Maalimisest kujunes suur kirg ning enam pintsleid käest ära panna ei olnud võimalik. Nii sai alguse uus suund elus vabakutselise kunstnikuna.

Kadil on olnud mitmeid isikunäituseid, millest eredamad on näitused Tallinna Teletornis ning Saaremaa Kunstistuudios. Paralleelselt maalimisega sukeldus Kadi ka ettevõtlusmaailma. Ta lõi isikliku brändi ning tegi e-poe, kust saab soetada maale ning erinevaid tooteid, mille peal on originaalkunst kauni sõnumiga.

Kadi läbi ja lõhki seotud kunstiga, ning tunneb ennast nagu kala vees.